Czy to dobrze, że wzięłam pierwszą tabletkę, gdy wystąpiło plamienie?

Witam! Mam 20 lat. Mam nieregularne miesiączki i lekarz zalecił mi branie tabletek antykoncepcyjnych. W niedzielę 26.09 miałam 34. dzień cyklu i wystąpiło brązowe plamienie. Czy dobrze zrobiłam, że rozpoczęłam pierwsze opakowanie? Kontynuować branie tabletek? Bo wzięłam już 3. Dodam, że plamienie było bardzo delikatne i w 3. dniu już całkowicie zanikło. Czy to był okres? Bardzo proszę o odpowiedź ;)

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zdecydowanie proszę kontynuować stosowanie tabletek. Doustna antykoncepcja blokuje występowanie krwawień - stąd bardziej skąpa miesiączka po rozpoczęciu opakowania.