Czy mogę wziąć 23 tabletki antykoncepcyjne pod rząd i potem je odstawić?

Witam, mam 29 lat. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne w celu przesunięcia terminu następnej miesiączki. Ostatni cykl rozpoczął się 14 listopada. Chciałabym przesunąć termin następnej miesiączki, który przypada na 10 grudnia. Pierwszą tabletkę wzięłam w 7 dniu cyklu (miałam jeszcze plamienia). Czy mogę przyjąć całe opakowanie, a z następnego tylko 2 tabletki i odstawić je na dobre bez obawy o zaburzenie cyklu? Czy jednak powinnam wziąć 2 opakowania pod rząd, żeby uniknąć rozregulowania cyklu? Zależy mi tylko na przesunięciu terminu okresu, nie na antykoncepcji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nie rozumiem, dlaczego przyjęła Pani pierwszą tabletkę tak późno. Zwykle zaczyna się blister w pierwszym dniu, albo maksymalnie do 5 dnia cyklu, ale wtedy należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji przez 7 dni.
Zdecydowanie odradzam mieszania blistrów. Jeżeli najbliższy termin miesiączki także Pani nie odpowiada, sugeruję nie robić 7-dniowej przerwy.

Słusznie Pani zauważyła, że wszelkie zmiany w przyjmowaniu tabletek mogą doprowadzić do zaburzeń miesiączkowania.

Pozdrawiam