Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych z powodu złego samopoczucia. Czy to spowoduje rozregulowanie cyklu?

Witam. Przez 5 dni przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne, było to moje pierwsze opakowanie, nigdy nie stosowałam tej metody antykoncepcji wcześniej. Lekarz pzepisał mi tabletki ze względu na bolesne miesiączki. Pierwsza tabletkę wzięłam w 1. dniu miesiaczki, jednak po 5 tabletkach odstawiłam pigułki,  ponieważ strasznie się źle czułam. Moja miesiączka nadal trwała w tym czasie. Mam długie cykle, trwa miesiączka 7-8 dni, po odstawieniu nadal miałam krwawienie. Czy wystąpi u mnie miesiączka z odstawienia i czy to zaburzy bardzo mój cykl? Kiedy mogę się spodziewać następnej miesiączki? Cykl powtarza się co 34 dni. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Mając na względzie, że przyjmowała Pani preparat w ciągu krwawienia miesiączkowego i tylko przez 5 dni, to krwawienie z odstawiena raczej nie wystąpi. Nie należy także oczekiwać większych przesunięć w terminie kolejnej miesiączki z tego tylko powodu.