Czy mogę zażyć pierwszą tabletkę w innym dniu cyklu?

Witam. Chciałabym znów zacząć zażywać tabletki. Pierwszą tabletkę muszę wziąć 3 grudnia i dostane miesiączkę w święta a bardzo chcę tego uniknąć, ponieważ wyjeżdżam. Czy można zażyć tabletkę w inny dzień cyklu?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku tabletek zawierających norgestimat i etynyloestadiol niezbędne jest rozpoczęcie nowego blistra w dniu spodziewanej miesiączki. Jeżeli termin miesiączki Pani nie odpowiada może Pani nie robić przerwy między opakowaniami, tzn. przyjąć dwa blistry pod rząd. Przy takim postępowaniu miesiączka pojawi się dopiero za dwa miesiące.

Pozdrawiam