Wymioty i przyjęcie trzech tabletek antykoncepcyjnych w drugim tygodniu stosowania

Dzień dobry. Biorę tabletki antykoncepcyjne NARAYA . W drugim tygodniu , wzięłam tabletkę tak jak zawszę o 19, jednak ją zwymiotowałam, szybko przyjęłam następną jednak po dosłownie 5 minutach ponownie wymiotowałam. Położyłam się spać i dopiero gdy wszystko minęło , musiałam wziąć trzecią tabletkę tego samego dnia ... martwię się czy taka ilość nie wpłynie na działanie tabletek i czy jestem zabezpieczona ?

Jeżeli tuż po przyjęciu 2óch tabletek wymiotowała Pani, oznacza to że żadna z tych dwóch tabletek się nie wchłonęła
Trzecia, przyjęta z opóźnieniem do 12h nie powinna spowodować zaburzenia skuteczności tabletek - proponuję doczytać w ulotce jakie jest maksymalne dopuszczalne opóźnienie w przyjęciu tabl.