Przyjęcie trzech tabletek antykoncepcyjnych w ciagu jednej nocy

Witam, Wczoraj o 21 wzięłam 18tą tabletkę z bistra. O 24 nastąpiły wymioty, po których wzięłam jedną tabletkę zapasową. Niestety po godzinie znowu zwymiotowałam. Ostatecznie o 5 rano wzięłam trzecią tabletkę z bistra zapasowego i teraz jest wszystko w porządku. Czy wzięcie trzech tabletek w ciągu jednej nocy niczym nie grozi? Wzięłam je, ponieważ nie miałam pewności, że poprzednie się wchłonęły (minęło 3h i 1h). Czy antykoncepcja jest zachowana?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pani postępowanie było prawidłowe. Jeśli po przyjęciu trzeciej tabletki nie wystąpiły czynniki mogące osłabić działanie antykoncepcji to jest Pani w pełni chroniona przed ciążą.

Przyjęcie 3 tabletek nie powinno nieść za sobą skutków ubocznych, ale działanie antykoncepcji nie jest zachowane. Do końca blistra proszę stosować dodatkowe metody zabezpieczenia.