Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po wymiotach

Zaczęłam brać tabletki, tak jak jest napisane w ulotce - zaczęłam pierwszego dnia okresu (poniedziałek). Okres trwał 3 dni (ok 4). Trzeciego dnia (w środę) wzięłam tabletkę jak zwykle o 22.30, ale wymiotowałam ok. 2.00-3.00 w nocy. Następną tabletkę wzięłam dopiero o 22.30 w czwartek i w piątek (tak jak powinnam kolejną). W piątek wieczorem współżyłam z chłopakiem (skończył we mnie). Czy w związku z tym, mogłam zajść w ciążę?

Witam serdecznie!
Do wymiotów doszło 3,5-4,5 godziny po przyjęciu tabletki, dlatego istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż tabletka została wchłonięta całkowicie. Przy takim założeniu ryzyko ciąży jest znikome.
Oczywiście kontrolnie może Pani wykonać test ciążowy 14 dni po stosunku, ale wydaje się, że może być Pani spokojna.
Pozdrawiam