Wymioty i nie wzięcie dodatkowej tabletki antykoncepcyjnej a ciąża

Witam, mam 21 lat i biorę od czterech lat tabletki antykoncepcyjne. Mam pewien problem, bo ostatnio wymiotowałam i wydaje mi się, że wcześniej niż 3 godziny po przyjęciu tabletki, więc nie mam pewności, co do wchłonięcia się jej. Była to tabletka w trzecim tygodniu, osiemnasta (w piątek), następnego dnia wzięłam normalnie tabletkę o codziennej porze zażywania, czyli nie wzięłam tej dodatkowej, która być może się nie wchłonęła, w poniedziałek wzięłam ostatnią tabletkę i podczas siedmiodniowej przerwy (w piątym dniu, w sobotę) współżyłam z chłopakiem bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Zastanawiam się, czy ryzyko zajścia w ciąże jest duże, czy lepiej udać się do ginekologa po tabletkę "PO" dla pewności. Dziękuję z góry za odpowiedź.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Niestety, w Pani przypadku istnieje ryzyko niechcianej ciaży. Proszę udać się do lekarza po receptę na tabletkę "po", tylko proszę pamiętać, że tę tabletkę należy zażyć przed upływem 72 godzin od stosunku!

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy