Powrót do ochrony antykoncepcyjnej po zwymiotowaniu tabletki

Witam, zwracam się do Państwa o poradę lekarską. Dwa dni temu wzięłam ósmą tabletkę z opakowania, ale po 1,5h zwymiotowałam. Po tym incydencie nie wzięłam drugiej tabletki. Dodam, że przez cały ten okres nie współżyłam i nie zamierzam do końca opakowania. Teraz chciałabym powrócić do współżycia i zastanawiam się czy ten "incydent" może mieć jeszcze jakikolwiek wpływ na skuteczność działania tabletek na przyszłość i jak mam teraz dalej postępować? Czy po siedmiodniowej przerwie dalej stosować tabletki tak jakby się nic nie stało? Dziękuję i pozdrawiam!

Witam serdecznie! W opisanej sytuacji należy postępować tak, jakby nie doszło do przyjęcia ósmej tabletki z opakowania. Z tego też względu wskazane jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia jedynie przez kolejnych 7 dni. W Pani przypadku oznacza to, iż już w trzecim tygodniu blistra powraca Pani pełne zabezpieczenie. Jeżeli zamierza Pani powrócić do współżycia dopiero po 7-dniowej przerwie, to tym bardziej nie będzie musiała Pani stosować dodatkowych metod zabezpieczenia. Pozdrawiam