Czy opóźnienie krwawienia może być wynikiem przyjęcia 2 tabletek?

W trzecim tygodniu (15 dzień) ok 19:30 wzięłam tabletkę, ok godziny 22 doszło do wymiotów, po czym wzięłam kolejną tabletkę. Podejrzewam, iż cześć tabletki z godziny 19 mogła się już wchłonąć zanim doszło do wymiotów. Czy w związku z przyjęciem dwóch tabletek jednego dnia może nastąpić opóźnienie krwawienia z odstawienia podczas 7-dniowej przerwy? Jeżeli tego dnia przyjęłam dwie tabletki, a przez kolejne dni już normalnie po jednej, czy istnieje możliwość, że organizm mógł to odebrać jako mniejszą dawkę hormonów i odblokować owulacje?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zdecydowanie postąpiła Pani prawidłowo. W przypadku wystąpienia wymiotów w czasie mniejszym niż 4-6 godzin od zażycia tabletki, należy bowiem połknąć dodatkową tabletkę niezwłocznie po ustąpieniu wymiotów. Teoretycznie, nawet jeśli dwie tabletki uległy wchłonięciu, absolutnie nie pociągnie to za sobą konsekwencji w postaci wystąpienia owulacji. Owszem, mogą pojawić się pewne działania niepożądane, ale będą to te objawy uboczne, które normalnie występują podczas stosowania preparatów hormonalnych. Do opóźnienia krwawienia nie powinno dojść, choć teoretycznie jest to możliwe.