Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej w 3 tygodniu stosowania

Biorę tabletki Naraya o 22.00 Wczoraj (piątek) przyjęłam tabletkę o 22, ale dopiero dziś rano zorientowałam się,że wczoraj wzięłam 'czwartkową', bo piątkowa była nieruszona. Z tego wynika, że w czwartek zapomniałam jej przyjąć, minęły 24h, jedną przyjęłam normalnie w piątek (czwartkową) i dziś rano w panice przyjęłam piątkową. Jest to 3 tydzień przyjmowania tabletek. Joanna.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie powinna Pani robić siedmiodniowej przerwy. Należy zatem rozpocząć kolejne opakowanie bez robienia przerwy. Przy takim postępowaniu ochrona przed ciążą zostanie zachowana. W razie wątpliwości proszę skonsultować ze specjalistą ginekologiem.