Czy mogę przyjąć pierwsza tabletkę z nowego opakowania z kilkugodzinnym opóźnieniem?

Witam, Właśnie skończyłam drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Do tej pory zażywałam je codziennie o 10:00, jednak chciałabym zmienić godzinę na późniejszą. Pierwszą tabletkę powinnam zażyć w środę o 10:00. Czy zatem gdy wezmę ją wieczorem po 7,5 dniowej przerwie działanie antykoncepcyjne nie zostanie zaburzone?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jak najbardziej może Pani przesunąć przyjmowanie tabletek na godzinę późniejszą. Takie postępowanie nie wpłynie na skuteczność antykoncepcji. Proszę tylko pamiętać, by przesunięcie nie było dłuższe niż 12 godzin.