Opóźnione przyjęcie ostatniej tabletki antykoncepcyjnej a pominięcie 7-dniowej przerwy

Witam, Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 3 miesięcy. Jednak ostatnio zapomniałam przyjąć ostatniej (21) tabletki . Postanowiłam przyjąć zaległą tabletkę(od czasu w którym powinnam była ją wziąć minęło więcej niż 12h) i tego samego dnia rozpocząć kolejne opakowanie nie robiąc w ten sposób 7 dniowej przerwy . Czy ochrona antykoncepcyjna w takiej sytuacji pozostaje nie zaburzona? Czy mogę bezpiecznie współżyć z mężczyzną i nie martwić się o zajście w ciążę? Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.