Zbyt wcześnie zażyłam tabletkę. Czy ochrona będzie zachowana?

Tabletkę powinnam wziąć pierwszego dnia cyklu, natomiast nastąpiła pomyłka i wzięłam ją zbyt wcześnie. Teraz okresu nie mam w ogóle. Czy jestem zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeśli dobrze rozumiem jest to Pani kolejne opakowanie. Nie ma zatem powodu do niepokoju. 7-dniową przerwę można dowolnie skrócić. Niezbędne jest jednak regularne ich przyjmowanie do końca blistra.
Pozdrawiam