Jak prawidłowo przyjmować tabletki antykoncepcyjne po 10-dniowej przerwie?

Witam, mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Tabletki biorę regularnie od roku jednak w tym miesiącu zdarzyło mi się, że przerwa, która powinna trwać siedem dni wydłużyła się do dziesięciu dni. Pierwszą tabletkę powinnam wziąć w piątek, a wzięłam w poniedziałek. Nie chciałabym przesunięcia w braniu ostatniej tabletki, przerwie i dniach krwawienia. Czy jak skończę opakowanie szybciej nie biorąc tych trzech tabletek poskutkuje jakoś negatywnie na ich działanie lub czy branie dwóch tabletek dziennie żeby skończyć opakowanie tego samego dnia może mi zaszkodzić albo coś zmienić?

Dzień dobry, wydłużenie 7-dniowej przerwy może wpłynąć na osłabienie skuteczności antykoncepcji, proszę zabezpieczać się dodatkowo. Może Pani nie wziąć 3 ostatnich tabletek z blistra, ale wtedy przerwę liczymy od ostaniej tabletki. Proszę nie zwiększać dawki w celu skończenia opakowania szybciej. W razie wątpliwości proszę skontaktować się z ginekologiem.