10-dniowa przerwa

Witam! Kobieta, 24 lata, biorę tabletki już ponad rok. Po 7-dniowej przerwie nie wzięłam tabletki, to jest powinnam zacząć brać w poniedziałek 8 marca, dziś jest 12 marca, piatek, i wzięłam 1 tabletkę z nowego blistra. Czy muszę się dodatkowo zabezpieczać przez cały miesiąc czy przez pierwsze 7 dni?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Działanie antykoncepcyjne powinno być pełne już po 7 dniach prawidłowego stosowania. Proszę jednak pamiętać, że mogła Pani w międzyczasie zajść w ciążę. Proponuję zastosować tabletkę "po stosunku" i/lub wykonać test ciążowy.