Czy mam przyjąć kolejną tabletkę antykoncepcji przy wymiotach?

Witam, czy jeśli dziś (7.07) po pół godzinie od przyjęcia tabletki nastąpiły wymioty to trzeba przyjąć kolejną? Zostały mi 3 tabletki z hormonami do końca blistra (vibin) Co w takiej sytuacji? Wziąć z kolejnego blistra te dodatkową? Jak wtedy zmieni się przyjmowanie i czy jakbym pominęła dodatkową tabletkę to ochrona antykoncepcyjna się zachować? Nie robiłam nigdy takich rzeczy i wolałabym dopytać jak to wygląda, pozdrawiam
KOBIETA, 32 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie,

wystąpienie wymiotów po 30 minutach od zażycia tabletki antykoncepcyjnej wymaga podjęcia stosownych kroków. W przeciwnym razie może dojść do obniżenia skuteczności doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Skoro posiadała Pani trzy tabletki z hormonami, to mogła Pani przyjąć dodatkową tabletkę z tego blistra i tym samym skrócić cykl o jeden dzień i o jeden dzień wcześniej rozpocząć przerwę na krwawienie z odstawienia. Można było również zażyć drugą tabletkę z dodatkowego opakowania bądź dzień wymiotów potraktować jako pierwszy dzień przerwy. Alternatywą było rozpoczęcie kolejnego opakowania bez przerwy. Jeśli nie postąpiła Pani w żaden wymieniony wyżej sposób, to wskazane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia oraz wykonanie testu ciążowego za kilka tygodni.

Podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-po-antykoncepcji-hormonalnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-szansa-zajscia-w-ciaze-jesli-wymiotowalam-po-wzieciu-tabletki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-po-zazyciu-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-jednego-dnia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty