Zapomniałam tabletkę, co dalej?

Mam 23 lata, tabletki biorę od 4 miesięcy (24+4). Tabletkę wzięłam z opóźnieniem ok. 13h, tzn. wzięłam we wtorek ok. 9, a w środę ok. 22.30. Współżyłam dzień wcześniej. Jest to 17 tabletka. I co teraz powinnam robić. Wystarczy, że zastosuje się do ulotki i pominę tabletki Placebo? Czy lepszy jest ten sposób, żeby wyrzucić resztę tabletek i zacząć od razu następny blister? Czy zażyć tabletkę 72h po, chociaż bardzo bym tego nie chciała i chyba się nie zdecyduje. Dziękuje, pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w przypadku tabletek z ostatniego tygodnia  najlepiej jest zażywać wszystkie tabletki aktywne do końca opakowania, nie zażywać tabletek placebo i rozpocząć od razu przyjmowanie tabletek aktywnych z nowego opakowania bez przerwy. Nie ma konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni przy takim schemacie.
Pozdrawiam serdecznie.