Zgubienie tabletki antykoncepcyjnej Sidretella

Witam serdecznie, Mam następujące pytanie: Stosuję antykoncepcję hormonalną, Wczoraj wieczorem rozpoczęłam nowe opakowanie Sidretelli biorąc pierwsza tabletkę, ale niestety dziś zgubiłam tą następna przeznaczoną na dziś, tzn sobotę. Moje pytanie jest następujące: Czy mogę kontynuować ten sam blister i skończyć go po 20 dniach? Czy każda tabletkaz blistra zawiera taką samą dawkę hormonów? Czy lepiej jak wezmę tabl. z zapasowego opakowania? (inny zamiennik) Z góry dziękuje za odpowiedź.

Magdalena StusiĹska

Jeśli ma Pani zapasową tabletkę z tego dnia- lepiej przyjąć zapasową. Jeśli nie, proszę dokończyć blister normalnie, ale od soboty zabezpieczać się dodatkowo przez 7 dni.