Czy przyjmować tabletki w trakcie krwawienia?

Od kilku lat biorę tabletki Sidretella 20. Niestety przez grypę żołądkowa ostatnio musiałam pominąć dwie tabletki z opakowania - koniec 1 tygodnia. wówczas zaczęło się plamienie (takie nawet dość spore) , jednak przeczytałam, że należy uzupełnić zaległą tabletkę (przyjęłam dwie naraz), a te jedna wcześniejszą pominąć i brać normalnie do końca opakowania, wówczas plamienie powinno minąć. Wczoraj miałam w zasadzie już małe krwawienie, ale i tak wzięłam kolejna tabletke. Dziś jednak dostałam Regularnego krwawienia z odstawienia i nie wiem, czy powinnam zrobić sobie przerwe tygodniową, czy przyjmować tabletki w trakcie krwawienia. Wdzięczna będę bardzo za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

producent tabletek antykoncepcyjnych Sidretella 20 w ulotce dołączonej do opakowania informuje, że w przypadku pominięcia więcej niż jednej tabletki należy poradzić się lekarza. Inaczej wyglądałoby to, gdyby pominęła Pani tylko jedną tabletkę.

Pominięcie dwóch tabletek w pierwszym tygodniu mogło doprowadzić do zaburzenia skuteczności tej formy antykoncepcji. W związku z tym, jeśli odbywała Pani stosunki w tym czasie, to mogą one zakończyć się ciążą. W takiej sytuacji najlepiej jest wykonać test ciążowy i w przypadku wykluczenia ciąży kontynuować przyjmowanie tabletek.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-w-pierwszym-tygodniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-takim-stosunku-ryzyko-zaplodnienia-bylo-duze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dzis-przyjac-antykoncepcje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.