Czy mogę zaczać przyjmować inne tabletki, nie robiąc w jednym miesiącu przerwy?

Witam. Od pół roku biorę tabletki Y***, ale od nowego miesiąca będę już brała C***. I mam takie pytanie - w następny czwartek kończę to opakowanie i miesiączka wypada mi w sobotę, a mi bardzooo zależy, żeby jej nie mieć i chciałabym wziąć nowe opakowanie, nie robiąc przerwy. Już tak kiedyś robiłam, żadnych powikłań nie miałam, ale teraz jest pytanie, czy tak mogę zrobić? Kończę Y***, nie robię przerwy, a na drugi dzień już zacznę nowe opakowanie C***? Czy można je pomieszać, nie robiąc przerwy 7-dniowej?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy zmianie tabletek, o której Pani pisze, zaleca się by pierwsza tabletka nowego opakowania została wzięta w  jeden do siedmiu dni od ostatniej tabletki poprzedniej marki. Tak więc zrezygnowanie z siedmiodniowej przerwy nie powinno wpłynąć na skuteczność zabezpieczenia.

Pozdrawiam serdecznie!