Jak zażywać tabletki po tygodniu przerwy i po wcześniejszym nieregularnym stosowaniu?

Witam. Dostałam dzisiaj okres, tj. 16.10.2010. Kiedy mam przyjąć tabletkę po 7-dniowej przerwie? 12.11. w piątek wzięłam ostatnią tabletkę, która powinna być wzięta w czwartek (to była tabletka pominięta z soboty, tydzień wcześniej). Czy nowy blister zacząć od soboty 20.11? I jeszcze jedno pytanie, czy mogę zmienić godzinę przyjmowania tabletki? Zawsze brałam o 23. O której najlepiej zażywać pigułkę. Proszę o szybka odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zdecydowanie za dużo było pominięć i opóźnień w przyjmowaniu tabletek. Dla pewności warto było nie przerywać ich przyjmowania. Skoro jednak rozpoczęłaś 7-dniową przerwę, kolejny blister rozpocznij 20.11.
Przed rozpoczęciem nowego opakowania sugerowałabym wykonanie testu ciążowego. Tabletki były przyjmowane nieregularnie i istnieje możliwość zmniejszenia ich skuteczności.
Miesiączka wystąpiła z powodu obniżenia poziomu hormonów (krwawienie z odstawienia) i w żaden sposób nie świadczy o niemożliwości zajścia w ciążę.

Oczywiście możesz zmienić godzinę przyjmowani tabletek. Ważne jednak, byś przyjęła ją dokładnie 20.11. Czas ustalasz sama, tak jak jest Ci wygodnie. Dobrze by było, żeby godzina którą wybierzesz, odpowiadała Ci każdego dnia, zarówno w dni powszednie jak i weekend. Myślę, że godziny nocne są zatem najodpowiedniejsze.

Pozdrawiam