7-dniowa przerwa a skuteczność działania tabletek antykoncepcyjnych

Czy podczas gdy w ciągu 7-dniowej przerwy krwawienie skończy się wcześniej, np. 5 dnia, to czy mogę współżyć bez zabezpieczenia?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak. U różnych kobiet krwawienie z odstawienia pojawia się po różnym czasie i trwa różnie długo. Nie ma to znaczenia dla działania antykoncepcyjnego hormonów - zabezpieczonym jest się przez cały okres 7-dniowej przerwy, podobnie jak w czasie brania tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!