3 dni nie brania pigułek

Witam, miałabym takie pytanie. Właśnie w niedzielę kończyła mi się 7 dniowa przerwa w braniu pigułek. W poniedziałek miałam rozpocząć kolejne opakowanie, jednakże nie miałam pigułek przy sobie, a byłam w podróży (mam 3 dni nie brania pigułek). W związku z tym kieruję do Państwa pytanie, czy mam wziąć w czwartek pigułkę, czy poczekać na pierwszy dzień miesiączki? I jeśli bym wzięła w czwartek to ile dni bym musiała się dodatkowo zabezpieczać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy przerwaniu terapii na 3 dni powinna Pani przestać przyjmować to opakowanie, przeczekać krwawienie z odstawienia (tzw. przerwa wyrównawcza, taka sama jak po skończeniu całego opakowania) i w 8-mej dobie zacząć przyjmować nowe opakowanie.

Należy pamiętać, że są to leki hormonalne i nie mają one obojętnego wpływu na organizm kobiety. Ich regularne przyjmowanie jest bardzo ważne. Nie tylko może spowodować ich nieskuteczność, ale też może wywołać zaburzenia hormonalne.

Serdecznie pozdrawiam!