Pominięta 6 pigułka z opakowania - czy możliwa ciąża w takim przypadku?

To moje drugie opakowanie pigułek. Kochałam się z facetem w czwartek i piątek, w sobotę zapomniałam wziąć pigułkę (6 z opakowania), współżyliśmy w niedzielę i w niedzielę wzięłam pigułkę. Niestety, wczoraj z powodu grypy jelitowej zwróciłam kolejną tabletkę. Czy możliwe jest, że mogłam zajść w ciążę? Pytam, bo nie wiem, czy powinnam dalej brać tabletki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ciąża w opisanej sytuacji nie jest wykluczona. Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu jest najbardziej niebezpieczne pod tym względem.