Pominięcie dwóch pierwszych pigułek antykoncepcji doustnej

Witam, odnośnie powyższego pytania: "Pominięcie dwóch pierwszych pigułek antykoncepcyjnych witam , nie wzięłam dwóch pierwszych tabletek w pierwszym tygodniu - dziś powinnam wziąć trzecią co robić? zacząć brać tabletki od początku?" Mam dokładnie taką samą sytuację. Pierwszą tabletkę z kolejnego blistra po przerwie powinnam wziąć w sobotę. Wezmę ją dopiero dzisiaj, czyli w poniedziałek. Czy mam wziąć tabletkę oznaczoną "Poniedziałek", a te 2, których nie wzięłam wcześniej wyrzucić?

Obojętnie jak Pani nie zrobi to tabletki nie dają pełnej antykoncepcji i trzeba się dodatkowo zabezpieczać. Wydłużenie przerwy powyżej 7 dni powoduje brak antykoncepcji.