Pominięcie dwóch pierwszych pigułek antykoncepcyjnych

witam , nie wzięłam dwóch pierwszych tabletek w pierwszym tygodniu - dziś powinnam wziąć trzecią co robić? zacząć brać tabletki od początku?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę rozpocząć przyjmowanie tabletek najszybciej jak to tylko możliwe. Ponieważ opisane opóźnienie skutkuje obniżeniem skuteczności antykoncepcji hormonalnej, przez kolejne 7 dni proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie. Ponadto, jeśli w czasie 7 dni przed tą sytuacją współżyła Pani z partnerem, proszę pamiętać o ryzyku ciąży.