Zbyt krótki okres a antykoncepcja

Mam pytanie, ponieważ nie wiem za bardzo, co mam zrobić... Ostatnią tabletkę powinnam wziąć w zeszłą niedzielę, jednak w piątek zapomniałam wziąć jednej tabletki (w ostatnim tygodniu brania, 3 tydzień), więc wzięłam ją po 13,5 godzinach i tego samego dnia (sobota) wzięłam następną. Tak jak już wspominałam, wzięłam kolejną w niedzielę i zakończyłam listek. Dodam też, że w tym czasie w sobotę kochałam się ze swoim chłopakiem... Zrobiłam przerwę tak jak powinno być i w czwartek dostałam okres, jednak trwał on 2 dni, a nie tak jak zwykle 5... Teraz mam galaretowatą wydzielinę z pochwy i nie wiem za bardzo, co to może być... Jutro powinnam zacząć następny listek tabl. i zastanawiam się czemu miałam tak krótki okres?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie potrafię odpowiedzieć na Pani pytanie - nie wiem, dlaczego okres był krótszy niż zwykle, ale też nie wydaje mi się, aby miało to jakiekolwiek znaczenie. Ważniejsze jest to, że w przypadku pominięcia pigułki w ostatnim tygodniu są dwa wyjścia (wedle ulotki leku):

  • należy  zażywać pigułki dalej i po skończeniu blistra nie robić 7-dniowej przerwy, tylko od razu rozpocząć nowe opakowanie,
  • przerwać przyjmowanie pigułek z blistra i od razu zrobić 7 dni przerwy, a potem rozpocząć nowe opakowanie

Nie postąpiła tak Pani, a teraz jest też za późno, aby naprawić błąd. W Pani przypadku być może warto zabezpieczać się przez 7 pierwszych dni nowego cyklu... Za około 3 tygodnie proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!