Przerwa w przyjmowaniu tabletek a antykoncepcja

Witam, mam problem. W poprzedni piątek, tj.18.12.2009 skończyłam opakowanie tabletek, ale żeby nie dostać miesiączki ze względu na wyjazd, zaczęłam następne opakowanie. Do środy brałam tabletki, niestety, zapomniałam wziąć je ze sobą. Teraz mam 3 dni przerwy w przyjmowaniu. W niedzielę mój nażeczony mi to opakowanie przywiezie. Na razie nie dostałam miesiączki. Co mam robić? Czekać aż dostanę miesiączkę, czy dalej brać te tabletki? Tabletki biorę już ok. 4 lat. Czy istnieje duże ryzyko zajścia w ciążę? Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczyć? Kiedy mam wziąć następną pigułkę? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku, gdy nie przyjęto trzech tabletek, nie należy przyjmować kolejnych tabletek z tego opakowania. Należy wyrzucić je i rozpocząć w tym samym dniu przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Przez pierwszych siedem dni zażywania pigułek z nowego opakowania proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji (prezerwatywa).

Jeśli współżyła Pani w tym cyklu, to powinna Pani wykluczyć ciążę - proszę wykonać test ciążowy za jakieś 10-14 dni.

Pozdrawiam!