Czy mogę wrócić do antykoncepcji po jednym miesiącu przerwy?

Witam. Brałam tabletki antykoncepcyjne Y*** prawie rok, niestety przerwałam tą antykoncepcję z powodu rozstania z chłopakiem. Wzięłam ostatnie opakowanie, dostałam miesiączkę i nie zaczęłam (dokładnie 4 dni temu powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania) używać nowego opakowania tabletek. Czy jeżeli dostanę teraz miesiączkę mogę znowu wrócić do tych tabletek po tylko jednym tak jakby opakowaniu przerwy? Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Może Pani wrócić do przyjmowanego leku.
Pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu miesiączki.
Jednak przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych należy wykluczyć ciążę.
Pozdrawiam