Czy antykoncepcja już działa?

Kobieta, lat 22. Właśnie rozpoczęłam swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych - nigdy wcześniej nie stosowałam antykoncepcji. Pierwszą tabletkę powinnam wziąć w pierwszym dniu miesiączki i gdy pojawiło się niewielkie krwawienie (dzień przed spodziewaną miesiączką tak zrobiłam). Jednak następnego dnia to już były tylko niewielkie plamienia. Czy w takiej sytuacji antykoncepcja bedzie skuteczna? Jak tak to od kiedy? Dzisiaj będę przyjmowała 3 tabletkę.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli rozpoczęto przyjmowanie preparatu w pierwszym dniu miesiączki nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Jeśli jednak rozpoczęto przyjmowanie preparatu w innym dniu to przez pierwsze 7 dni zalecane są dodatkowe metody antykoncepcyjne (np. prezerwatywa). Skoro nie jest Pani pewna, że rozpoczęła zażywanie w pierwszym dniu proponje postepowanie opisane w drugim przypadku.