Czy tabletki antykoncepcyjne będą działały, jeżeli pomyliło się plamienie z miesiączką?

Witam. Paulina, l. 22. Dopiero zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne( nigdy wcześniej nie stosowałam antykoncepcji). Powinnam je wziąć w pierwszym dniu miesiączki, ale obawiam się, że plamienia pomyliłam z okresem, a właśnie wtedy wzięłam pierwszą tabletkę. Czy w takiej sytuacji tabletki antykoncepcyjne będą działały normalnie?

Redakcja abcZdrowie

W przypadku rozpoczęcia stosowania preparatu doustnej hormonalnej antykoncepcji nie w pierwszym dniu miesiączki zaleca się stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez pierwsze 7 dni. Po tym czasie nie ma już takiej potrzeby.