Po jakim czasie tabletki antykoncepcyjne będą skuteczne, jeżeli pierwsza została wzięta w czasie plamienia?

Kobieta, lat 21 Witam, właśnie rozpoczęłam branie swoich pierwszych tabletek antykoncepcyjnych. Pierwszą z nich powinnam zażyć w pierwszym dniu miesiączki i kiedy pojawiło się niewielkie plamienie z krwią tak zrobiłam. Jednak na drugi dzień pojawiło się już tylko brązowe plamienie, było jeszcze w trzeci dzień, ale już coraz słabsze. W kolejne dni już go w ogóle nie było. Dodam, że miesiączka powinna trwać ok. 5 dni. Interesuje mnie, od kiedy w takim przypadku tabletki będą działały prawidłowo? Dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli doustna antykoncepcja nie została rozpoczęta od pierwszego dnia cyklu, zaleca się by przez pierwsze siedem dni jej stosowania dodatkowo używać innej metody zabezpieczenia np.: prezerwatywy.

Pozdrawiam serdecznie!