Nie pojawiło się krwawienie w przerwie i po zażywaniu antybiotyku - czy mogę być w ciąży?

Witam, w środę skończyłam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, teraz trwa moja 7-dniowa przerwa, podczas której powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. Dzisiaj zaczął się drugi dzień tej przerwy, ale krwawienia nie widzę, dodam że tabletki brałam regularnie codziennie o tej samej godzinie, ale przez 3 dni przyjmowałam antybiotyk. 2 dni po odstawieniu go kochałam się z chłopakiem, ale do wtrysku nie doszło i później kochałam się z nim, 5 dni później już z wytryskiem. Wiem, że niektóre leki osłabiają działanie tabletek, ale czy ja mogę być w ciąży, bo to krwawienie się nie pojawiło? Czy występuje ono dopiero po 3-4 dniach?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Antybiotyk, który Pani przyjmowała osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego podczas antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę. Pani nie zastosowała się do tego zalecenia dlatego należy liczyć się z możliwością ciąży. Przed kolejnym opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę.
Krwawienie z odstawienia pojawia się zazwyczaj pomiędzy 2 a 4 dniem przerwy.

Pozdrawiam