Antybiotyk przy tabletkach antykoncepcyjnych a ciąża

Witam. Mam pewien problem. Jestem w pierwszym tygodniu brania tabletek antykoncepcyjnych (4 dzień), antybiotyk zaczęłam brać w 3 dniu. Do tego dnia kochałam się codziennie ze swoim partnerem wliczając w to 7 dniową przerwę. Na ulotce antybiotyku pisze, że osłabia on znacznie tabletki anty. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę? Z góry dziękuję za odp.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niektóre antybiotyki istotnie osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych, szczególnie w pierwszym tygodniu ich zażywania brak dodatkowego zabezpieczenia przy jednoczesnym braniu antybiotyku może doprowadzić do niekontrolowanego poczęcia dziecka. Powinna Pani po skończeniu bieżącego opakowania przeprowadzić test ciążowy, tak aby wykluczyć ciążę przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.

Pozdrawiam serdecznie!