Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych a antybiotyki

Witam, mam pytanie odnośnie brania tabletek anty a innych lekarstw. Jestem chora i razem z tabletkami antykoncepcyjnymi biorę antybiotyk z*** i inne leki f*** i a***(c na przeziębienia). Czy to bardzo obniża skuteczność tabletek anty? I czy po wybraniu już antybiotyku (będę brała go jeszcze 8 dni) i nie zażywaniu już żadnych innych tabletek. Skuteczność anty się osłabia? Jeżeli tak, to po ilu dniach od niebrania już tamtych leków można się bezpiecznie kochać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Skuteczność działania doustnych środków antykoncepcyjnych jest wątpliwa podczas jednoczesnego stosowania preparatu cefuroksymu- antybiotyku, który zalecił Pani lekarz. Dlatego w trakcie antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu należy stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę.

Pozdrawiam