Nie wystąpiło plamienie śródcykliczne

Witam.
Biorę tabletki antykoncepcyjne, dopiero skończyłam pierwsze pudełko w środę. Wiem, że podczas tej 7 -dniowej przerwy powinien wystąpić okres, krwawienie. Brałam tabletki regularnie, codziennie o tej samej godzinie, ale brałam też antybiotyk przez 4 dni. 2 dni po odstawieniu antybiotyku kochałam się z chłopakiem, ale do wtrysku nie doszło. 5 dni później też się z nim kochałam, ale do wytrysku doszło.
Co jeśli to krwawienie nie wystąpi? Mam martwić się ciążą? Mam 2 dzień 7 -dniowej przerwy i krwawienia nie widzę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Krwawienie z odstawienia zazwyczaj się pojawia pomiędzy 2 a 4 dniem przerwy.
Większość antybiotyków osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego zaleca się dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę podczas antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu. Pani się do tego nie zastosowała, dlatego istnieje ryzyko ciąży.
Przed kolejnym opakowaniem tabletek antykoncepcyjnych należy wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam