Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych, antybiotyku i leku dopochwowego osłonowego może wystapić krwawienie?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od 4 czerwca, po 2 tygodniach dostałam krwawienia, ale wiem, że to bylo krwawienie owulacyjne. Od wczoraj wierczów (tj.19 czerwca) zaczęłam brać antybiotyk, który zmniejsza działanie tabletek antykoncepcyjnych oraz tabletki dopochwowe przeciwgrzybicze osłonowe, które przepisał mi lekarz. Dzisiaj pojawiło się małe krwawienie. Czy wszystko jest w porządku, czy może powinnam coś odstawić?
ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

1. W trakcie prawidłowego stosowania tabletek nie ma prawa wystąpić krwawienie owulacyjne, ponieważ owulacja nie występuje. Jeśli jest aAni pewna, że było to właśnie takie krwawienie, to rozumiem, że nie przyjmuje Pani tabletek regularnie?

2. Jeśli leki zmniejszają skuteczność tabletek, to pierwszym objawem będzie właśnie krwawienie. Po prostu wystąpiło u Pani wcześniej krwawienie z odstawienia. Proponuję dokończyć stosowanie tego opakowania, wykonać 7-dniową przerwę i rozpocząć nowe opakowanie o stałej porze. Przez cały czas stosowania antybiotyku oraz przez pierwsze 7 dni regularnego przyjmowania tabletek powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywy).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy