Co zrobić, jeśli wydłużyłam 7-dniową przerwę do 10 dni?

Witam, mam pytanko, ponieważ zaczełam brać pierwsze opakowanie tabletek o tych samych porach. Kiedy skończyła mi się paczka powinnam zrobić 7-dniową przerwę, tylko problem jest taki, iż ja zrobiłam 10-dniową przerwę ;/ Dopiero wtedy zaczełam kolejną paczkę tabletek. W ciągu tych 10 dni zabezpieczaliśmy się. Ale sama nie wiem czy dobrze zrobiłam, że wzięłam po 10-dniowej przerwie tę tabletkę?

Redakcja abcZdrowie

Dopuszczalne jest rozpoczęcie kolejnego opakowania po dłuższej przerwie, niż ta zalecana w schemacie dawkowania. W takim przypadku pamiętać należy o stosowaniu dodatkowych niehormonalnych metod antykoncepcyjnych (np. prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni przyjmowania preparatu doustnej hormonalnej antykoncepcji.