Jakie są konsekwencje wydłużenia 7-dniowej przerwy?

Witam, od około roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Yasmin. Dziś powinnam zacząć nowe opakowanie ale ze względu na wyjazd nie mam takiej możliwości. Będę ją miała dopiero w poniedziałek 24.04. Będzie to jednak wydłużenie 7 dniowej przerwy o 3 dni. Czy coś się stanie jeśli przedłużę tą przerwę? Czy powinnam poczekać z następnym opakowaniem miesiąc ? Bardzo proszę o odpowiedź Z poważaniem

Lek. Katarzyna Szymczak

Może pani przyjąć tabletki od poniedziałku tylko przez 2 tygodnie dodatkowo się zabezpieczać.
Pozdrawiam