Przerwa w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych Sidretella 20

Witam,Mam pytanie odnośnie zażywania tabletek anty Sidretella 20. Właśnie skończyłam 2 opakowanie leku i jestem w trakcie 7 dniowej przerwy. Mam pytanie dotyczące krwawienia, które powinno wystąpić w trakcie 7 dniowej przerwy natomiast u mnie zaczęło się już w pierwszym dniu przyjmowania tabl z ostatniego rzędu i trwało aż do 4 dnia z 7 dniowej przerwy. Czy to jest normalne i kiedy się to wszystko ureguluje??? I czy w dalszym ciągu jestem zabezpieczona przed ciąża?Pozdr Ada.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli stosuje Pani antykoncepcję regularnie to ochrona przed ciążą zostaje zachowana. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.