Przerwa po przyjęciu 7 tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie zażywania tabl antykoncepcyjnych. Otóż miałam zrobić miesięczną przerwę w zażywaniu tabl ale usłyszałam od położnej że jest ona zbyt krótka a w moim przypadku dluzsza nie wchodzi w grę. Przerwę zaczęłam niemądrze, bo wzięłam 7 tabl z nowego opakowania i przerwałam i dostałam okres. Teraz zastanawiam się co będzie mniejszym szokiem dla organizmu przyjęcie tego jako 7 dniowa przerwę i wziąć w sobotę pierwszą tabl (ostatnią wzięłam w zeszły piątek)?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udac sie do lekarza ginekologa i postepować zgodnie z jego zaleceniami. Osobiściu radziłbym poczekanie do wystąpienia normalnej miesiączki i przy następnym cyklu rozpoczęcie ponowne brania tabletek.