Czy zajdę w ciążę, jeżeli przyjmę drugie opakowanie bez 7-dniowej przerwy?

Mam pytanie jeszcze dotyczące tej 7-dniowej przerwy. Czy w przypadku wzięcia drugiego opakowania bez przerwy istnieje możliwość zajścia w ciążę? Brałam już te tabletki, jakie przyjmuje teraz, ale to było ponad rok temu. Wtedy jednak nie brałam tabletek bez przerwy. Niestety teraz kończę pierwsze opakowanie po ponad rocznej przerwie. Czy mogę zajść w ciążę? I czy konieczna jest konsultacja z lekarzem? Mam 21 lat. Dziękuję za odpowiedz!

Redakcja abcZdrowie

Przyjęcie drugiego opakowania z pominięciem 7 dniowej przerwy nie obniża skutecznosci antykoncepcji. Takie postepowanie spowoduje przesunięcie krwawienia z odstawienia (wystapi ono po zakończeniu drugiego opakowania). Możliwe są także krwawienia nie związane z miesiączką w trakcie zażywania drugiego opakowania.