Czy jest zachowana ochrona antykoncepcyjna po zmianie Sidretella 20 na Orlifique?

Witam, Mam bardzo ważne pytanie. Mianowicie przez 8 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne Sidretella 20. Zdażyło sie tak ze wypadła mi ostatnia 21 tabletka.W tym miesiącu zmieniłam tabletki antykoncepcyjne na Orlifique. Niestety przez to ze brakowało mi jednej tabletki z poprzedniego opakowania Sidretelli 20, wzięłam tylko 20 tabletek i następnego dnia rozpoczęłam branie nowych tabletek bez stosowania 7 dniowej przerwy. Dzisiaj wzięłam 7 tabletkę nowych. Czy skuteczność anty jest zachowana?

Tak, ochrona antykoncepcyjna jest zachowana, przy założeniu, że w ciągu ostatnich 7 dni nie brała Pani leków lub innych substancji obniżających skuteczność doustnej antykoncepcji, nie wymiotowała itp.