Czy zastąpienie tabletki inną z tego samego blistra zapewnia ochronę antykoncepcyjną?

W pierwszym tygodniu brania tabletek o regularnych porach wypadła mi jedna tabletka z blistra. Niestety nie miałam pod reką następnego blistra, więc wzięłam tabletkę z następnego dnia. Jeżeli będę regularnie przyjmowała kolejne tabletki i zakończę ich branie po 20 dniach przyjmowania, robiąc tygodniową przerwę, to czy antykoncepcja zostanie zachowana?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ochrona będzie pełna pod warunkiem, że przerwa nie będzie dłuższa niż 7 dni.