Czy ochrona zostanie zachowana jeśli wezmę ciągiem dwa opakowania tabletek bez placebo?

Witam brałam kilka miesięcy tabletki Vines (24 4 gestoden etynyleostradiol) poprosiłam lekarza by wrócić do Sidretelli 20 (21 7 drospirenon etynyleostradiol) pytanie kiedy mam wziąć 1 tabletke Sidretelli? Lekarz w sumie mi nic nie powiedział i przytaknal na wszystko co mówiłam. W ulotce jest ze po wzięciu 4 tabletek placebo, jednakże wyjeżdżam i zależy mi by nie mieć okresu. Czy ochrona zostanie zachowana jeśli wezme ciągiem dwa opakowania bez placebo? Proszę o pomoc

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Tak, ale powinna się Pani liczyć z wystąpieniem plamień w trakcie brania kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych.