Czy jeśli przerwę opakowanie tabletek antykoncepcyjnych po 17. tabletce, a potem rozpocznę nowe opakowanie to ochrona zostanie zachowana?

Pytanie do ginekologa: Witam, czy jeśli w związku z plamieniem śródcyklicznym zakończę przyjmowanie tabletek Yaz na 17 aktywnej tabletce (do końca opakowania zostanie 7 aktywnych tabletek i 4 placebo), zrobię normalnie 4 dni przerwy żeby wcześniej wystąpiło krwawienie i zacznę brać nowe opakowanie po przerwie antykoncepcja będzie zachowana?

Lek. Tomasz Budlewski

sadze ze należy ze stosunkami się wstrzymać do wyjaśnienia objawów