Czy rozpocząć drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych czy poczekać?

Witam . Wzięłam pierwszą tabletkę 1 opakowania antykoncepcyjnych o tydzień wcześniej niż okres wystąpił , ponieważ miałam plamienia i uznałam to za okres . Od tamtego momentu miałam małe plamienia aż do okresu . Zakończyłam 1 opakowanie , minęło 7 dni . Mam rozpocząć 2 opakowanie w 8 dniu czy poczekać na 1 dzień następnego okresu ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani rozpocząć przyjmowanie drugiego opakowania tabletek po 7 dniowej przerwie. W przypadku opóźnienia o kolejny tydzień ochrona antykoncepcyjna nie zostanie zachowana.