Co robić w przypadku zakończenia opakowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne 'Kontracept'. Dzisiaj skończyła mi się miesiączka i planowo muszę wziąć jutro pierwszą tabletkę. Jestem poza domem i nie mam ich przy sobie, a do domu wracam w poniedziałek. Co robić ? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli jest to pierwsze opakowanie tabletek to powinna Pani poczekać z rozpoczęciem ich stosowania do następnego cyklu. W przypadku kontynuacji antykoncepcji należy liczyć się z osłabieniem ochrony przed ciążą. W takiej sytuacji może Pani rozpocząć nowe opakowanie z opóźnieniem. Należy jednak pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu przez 7 dni. Jeśli doszło do współżycia w okresie przerwy to również może dojść do zapłodnienia. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.