Brak 7-dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek Naraya

Witam, Biorę tabletki Naraya od ponad pół roku. Ostatnio, po wzięciu całego opakowania, BEZ robienia 7dniowej przerwy zaczęłam brać kolejne. W drugim tygodniu drugiego opakowania (czyli w piątym tygodniu ciągłego przyjmowania tabletek) pominęłam jedną i przyjęłam ją z 15godzinnym spóźnieniem. Zażyłam także tabletkę "72 po" (Escapelle) kupioną w aptece. Współżyję z partnerem regularnie, czy istnieje ryzyko ciąży? W jaki sposób powinnam postąpić z pozostałymi tabletkami z blistra?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że stosowanie tak dużej ilości hormonów tzn zarówno tabletek antykoncepcyjnych jak i tabletki asekuracyjnej nie jest wskazane. Konieczna wizyta u ginekologa.